Добровольский учебно - воспитательный комплекс "общеобразовательное учебное заведение - дошкольное учебное заведение"

 

История школы

 

Школа була побудована в 1920 році методом народної будови. Спочатку це була початкова школа, побудована із саману, обкладеного цеглою із зовнішньої сторони.

В школі навчалися діти 1-4 класів. Були створені два великі навчальні приміщення, що давали можливість проводити заняття 1-3 та 2-4 класів.

Після виходу «Постанови про загальну семирічну освіту» школа була реорганізована і у 1933 році її перетворили на семирічну.

До Великої Вітчизняної війни директором семирічки був Слобоспицький. Після того, як його призвали до лав Радянської Армії, школою керувала його дружина -Слобоспицька Оксана Іванівна. В школі працював виключно жіночий колектив: Булава Таїсія Кирилівна, Омелянченко Дарина Олександрівна, Фесенко Марія Антонівна, Карпенко Раїса Гнатівна.

В 1955 році школу очолив Подільний Іван Якович, інженер за спеціальністю, що закінчив будівельний інститут, а пізніше – Дніпропетровський університет –(факультет іноземної мови). Це була людина різносторонньо освічена.

Навчання в школі проводилося в дві зміни, бо не вистачало класних кімнат. Збудувати нову школу не було можливості через збіднілий колгосп. Але у 1957 році школа була збудована. Діти почали навчатися в одну зміну. Прислали нового директора - Божко Валентина Антоновича. Першим завучем став вчитель російської мови та літератури - Краснікова Ніна Костянтинівна.

Після того, як Божка Валентина Антоновича перевели в Васильківку, директором працювала фронтовичка, трудолюбива жінка - Богуславська Галина Юхимівна.

Директором Добровільської восьмирічної школи був демобілізований льотчик, який закінчив Ніжинський педінститут, математик.

Коли Фесенко Марія Антонівна повернулася в рідне село, вона вже закінчила Сімферопольський педінститут. Спочатку вона працювала директором Воскресенівської школи, а потім попрохала переводу Добровільської школи.

Після виходу на пенсію Фесенко Марії Антонівни, директором школи була призначена завуч школи, яка пропрацювала на цій посаді 18 років – Краснікова Ніна Костянтинівна. Завучем стала Багач Галина Гаврилівна.

У 1982 році школу було реорганізовано в середню. У цьому ж році почалося будівництво нового корпусу навчального закладу. 31 серпня 1984 року відбулося урочисте відкриття нової школи, яка була розрахована на 250 учнів. У 1986 році (після виходу на пенсію Краснікової Ніни Костянтинівни) директором школи був призначений Патика Анатолій Іванович, який очолював вчительський і учнівський колективи до 2011 року. З 2011 по 2012 рр. – директором школи була Скляр Тетяна Вікторівна.У 2012 р. школа була реорганізована у Добровільський навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад». З 2012 року директором Добровільського НВК працює Мамонова Лідія Миколаївна.